Blog

Prvá dáma Melania Trump zakázala produkty spoločnosti Monsanto v Bielom dome

Prvá dáma Melania Trump zakázala produkty spoločnosti Monsanto v Bielom dome po tom, čo sa dozvedela o zdravotných účinkoch súvisiacich s konzumáciou geneticky modifikovanej (GMO) kukurice.
 
Zatiaľ čo verejná diskusia rastie o bezpečnosti geneticky modifikovaných potravin, Melania Trumpová hovorí, že čo sa týka GMO produktov, je najlepšie vyhnúť sa im.

 
,,Barronovo zdravie sa zlepšilo, pretože sme začali jesť organické, geneticky nemodifikované potraviny,“
 
Po preskúmaní a zistení toho, kde všade sa geneticky modifikovaná kukurica spoločnosti Monsanto objavila v jedálničku jej rodiny a následne jej obavy  o potenciálne negantívne účinky na ľudské zdravie, bola Melania Trumpová prekvapená, aké miesto zastáva táto spoločnosť v potravinovom reťazci.
 
Prvá dáma, ktorá sa hrdo popisuje ako ,,mama na plný úväzok“, si uvedomila, že spoločnosť Monsanto vyrába iné geneticky modifikované plodiny, ako je sója, cukrova repa a bavlna – a tieto produkty tvoria základ mnohých amerických diét.
V záujme zdravia svojho syna Barrona – rovnako ako jej vlastného – sa Melania rozhodla odstrániť spracované potraviny obsahujúce GMO plodiny z jej rodinného domu. Ale ako vysvetlila, nebolo to tak jednoduché. 70 až 80 percent amerických spracovaných potravin obsahujú geneticky upravné prísady, podľa toho čo uvádzajú výrobcovia.

Zatiaľ čo sa FDA snaží presvedčiť, že geneticky modifikovaé potraviny sú bezpečné, vedci pracujúci pre agentúru opakovane varovali, že opak je pravdou. Títo odvážni vedci FDA, ktorí vystúpili proti oficiálnej linii spoločnosti, do čoho ich tlačili ich skorumpovaní nadriadení, opakovane varovali, že geneticky modifikované potraviny môžu vytvárať nepredvidateľné, ťažko zistiteľné vedľajšie účinky vrátane alergií, toxinov, nových ochorení a problémov s výživou. Žiadali o dlhodobé štúdie bezpečnosti, agentúra ich však ignorovala.


Zdravotné rizika

Niekoľko štúdii na zvieratách poukazujú na vážne zdravotné riziká spojené s geneticky modifikovanými potravinami vrátane neplodnosti, imunitných problémov, zrychleného starnutia, chybnej regulácii inzulínu, zmien hlavných orgánov a gastrointestinálneho systému. Americká akadémia enviromentálnej medicíny požiadala lekárov, aby poradili všetkým pacientom výhýbať sa takto upraveným potravinam. Napriek tomu od roku 1996 Američania konzumovali geneticky modifikované zložky vo väčšine spracovaných potravín. Prečo nás FDA nechráni?

V prípade prvej dámy jej sebarealizácia viedla k úplnému zákazu výrobkov Monsanto v jej domácnosti. Objednáva výlučne ekologické výrobky, ktoré neboli pestované s geneticky modifikovaných semien. Melania uviedla, že na to, aby splnila záväzok, musí urobiť ešte veľa opatrení.

,,Mám priateľa, ktorý je dlhodobým obhajcom zdravých potravín, a prostredníctvom neho som sa dostala do kontaktu s desiatkami výrobcov zdravých potravin, aby som sa dozvedela odkiaľ pochádzajú“ povedala prvá dáma.

- S cieľom úplne sa vyhnúť výrobkom spoločnosti Monsanto musí spotrebiteľ preskúmať ich pôvod.

,,Strávila som na farmárských trhoch veľa času, kde som sa pýtala poľnohospodárov, aké semená a od ktorých spoločností nakupujú. Trvalo to niekoľko mesiacov, ale konečne sa mi podarilo dostať Monsanto úplne z môjho života.“

Vplyv, ktorý má spoločnosť Monsanto na výrobu potravin v USA je veľký a veľmi znepokojujúci. Akonáhle začnete hľadať, uvedomite si, že Monsanto je všade. A bohužiaľ ich vplyv nie je neškodny.

Ale ako hovorí Melania Trumpová, akonáhle sa vzdelávate a potom vyvyniete úsilie, aby ste sa vyhli produktom spoločnosti Monsanto, získate pokoj a zdravie Vašej rodiny sa zlepší.
 

Zdroj: YourNexsWire.com - Hedlines May 30, 2017